Úvod > Aktuálně > Koblasa vyhrál i poslední letošní silniční závod. Ve světovém žebříčku je druhý

Aktuálně

Koblasa vyhrál i poslední letošní silniční závod. Ve světovém žebříčku je druhý

3. října 2017

Praha, 2. 10. - Poslední závod v letošní silniční sezoně má za sebou cyklistický reprezentant Ivo Koblasa. A úspěšně. Sportovec podporovaný společností OHL ŽS pilně trénuje na paralympiádu v Tokiu v roce 2020 a stoupá po žebříčku nejlepších stále nahoru. Momentálně je na krásném 2. místě světového bodového hodnocení.

Evropský pohárový závod handicapovaných cyklistů se konal na pražském Strahově o uplynulém víkendu. V sobotu 30. září se na start postavilo několik mistrů světa a paralympijských vítězů. Závod byl zároveň poslední v kariéře pro úspěšného reprezentanta Jiřího Ježka, v jehož stopách jde, či spíše "jede" i Koblasa.

"Ivo od prvních metrů vyrazil do souboje s těmi nejlepšími cyklisty. Již od prvního okruhu se na čele vytvořila tříčlenná skupina cyklistů, v které nechyběl Ivo. Postupně si vedoucí cyklisté vypracovali velký náskok, který udrželi do cíle. Ivo si dospurtoval pro zasloužené vítězství ve své kategorii," okomentoval úspěch Iva jeho otec a manažer Ivo Koblasa starší.

V neděli 1. 10. se pak jel závod v silniční časovce. Tam Koblasa zopakoval úspěch ze soboty a po vynikajícím výkonu opět přesvědčivě vyhrál.