Úvod > Aktuálně > Koblasa čelí dozvukům nemoci, přesto sklízí další úspěchy

Aktuálně

Koblasa čelí dozvukům nemoci, přesto sklízí další úspěchy

14. května 2018

Černá Hora, 14. květen 2018 – Ivo Koblasa odstartoval další sezónu paralympijského cyklisty. Předminulý víkend v Belgii skončil těsně pod stupni vítězů, minulý víkend strávil v Rakousku, kde vyhrál Paracyclingtour 2018.

6. května se do belgického Ostende na silniční závody sjela světová špička. Ivo od prvních kilometrů udával vysoké tempo, s jasnou snahou umístit se v TOP 10. I přes vleklé zdravotní problémy a dýchací potíže, které se dostavily i v průběhu závodu, se vypracoval mezi prvních osm závodníků, kteří ujeli zbytku skupiny. Konečně pořadí určil vyčerpávající spurt zhruba kilometr před cílem. Koblasa si dojel pro 4. místo.

Na další víkend se Ivo přesunul do Rakouska na Paracyclingtour 2018. Tento závod sestával z několik etap. "První etapa byla silniční závod se startem a cílem v městě Schwanenstadt. Pro Iva byla účast na tomto závodě premiérová. Do první etapy nastoupil v očekávání těžkého závodu s výživným kopcem, který závodníci museli absolvovat dokonce šestkrát. Ve druhé půli závodu se přihnala i bouřka s přívalovým deštěm, ale počasí Iva nezastavilo a v cíli si dospurtoval pro vítězství," zhodnotil Ivův výkon tatínek a manažer Ivo Koblasa starší.

Druhá etapa zavedla cyklisty na rakouský závodní okruh Salzburgring. Okruh leží v sevření horských hřebenů a měří 4,25 km. "Ivo je zvyklý závodit na brněnském Masarykově okruhu, ale byl zvědavý, jaký bude tento okruh a překvapení bylo příjemné. Okruh se jezdí na pravou ruku, na nejvzdálenějších protilehlých koncích má dvě dlouhé klopené vracečky, zbytek okruhu je víceméně rovný, jen v horní a dolní části má dvě šikany," přiblížil Koblasa starší.  Ivo opět do závodu nastoupil s ostrým tempem od prvních kilometrů. Postupně stupňoval tempo, kdy již v čele závodu pokračoval jen se slovenským tandemem. Do cíle přijel s náskokem dvou třetin kola na hlavní pole ostatních cyklistů.

Třetí etapa byla časová. Startovala ve vesnici Au a končila v městečku Attnang. Během časovky foukal silný protivítr, což pro Iva s jeho stylem posedu není úplně nejlepší. Musel zabojovat, protože mu šlo o celkové vítězství v tomto etapovém závodě. Umístěním na druhém místě uhájil celkovou první pozici celého závodu. Gratulujeme!