Úvod > Aktuálně > Handicapovaný závodník Ivo Koblasa přivezl z Los Angeles medaili

Aktuálně

Handicapovaný závodník Ivo Koblasa přivezl z Los Angeles medaili

17. března 2017

Velodrom v Los Angeles byl podruhé v historii hostitelem Mistrovsví světa na dráze handicapovaných cyklistů. Ivo Koblasa, kterého společnost OHL ŽS, a.s. dlouhodobě podporuje, se účastnil závodů na 1000 m, 3000 m, scratch a team sprintu. Prvním Ivovým startem byl sprint na 1 km, kde vybojoval bronzovou medaili a pouze několik setinek ho dělilo od stříbra.

Druhým závodem, do kterého Ivo nastoupil, byl stíhací závod na 3 km. Zde vybojoval 5. místo. V závěrečný den světového šampionátu handicapovaných cyklistů v Los Angeles se Ivo nejdříve postavil na start rozjížďky v team sprintu, kde společně s Jirkou Ježkem a Jirkou Bouškou vybojovali v týmovém sprintu postup do „malého“ finále a po porážce od Ruska jim náleží vynikající čtvrté místo.

Posledním závodem pro Iva byla scratch, kterou zvládnul velmi dobře a umístil se na celkovém šestém místě. Ivo se stal nejúspěšnějším českým reprezentantem na tomto mistrovství světa a po jeho skončení je průběžně na druhém místě ve světovém dráhovém rankingu.